https://royalpetspa.pl/wp-content/uploads/2022/11/groomer-krakow-01.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Fryzjer dla Psów Kraków – Royal Pet Spa, Salon pielęgnacji psów dla Twojego pupila

Prawidłowa pielęgnacja psa i dbanie o wysoki poziom higieny to podstawowe obowiązki właścicieli czworonogów. Dlatego zapraszam do skorzystania z moich usług w Krakowie. Usług, dzięki którym łączę profesjonalizm z moją pasją, umiejętnościami i miłością do zwierząt.

Jeśli masz wątpliwości jak wygląda wizyta psa w takim miejscu lub jak przygotować do niej swojego pupila – zadzwoń do mnie, lub zapoznaj się ze wskazówkami jakie zamieściłam poniżej.

Kiedy udać się na pierwszą wizytę w salonie groomerskim?

Socjalizacja psa stanowi długotrwały proces, w którym niemałą rolę odgrywa właściciel zwierzęcia. Behawioryści uważają, że psy najlepiej adaptują się do nowych warunków w okolicach 4-12. tygodnia życia. Dlatego też warto zabrać je na wizytę do salonu groomerskiego od razu po przyjęciu podstawowych szczepień przeciwko chorobom zakaźnym.

Pierwsza wizyta ma na celu zaadaptowanie zwierzaka oraz zapoznanie go z salonem i z samym groomerem. W takcie jej trwania można wykonać podstawowe zabiegi, takie jak na przykład czesanie, lecz sama wizyta nie powinna trwać dłużej, niż kilkanaście minut a w jej trakcie przez cały czas powinna panować miła atmosfera.

Oczywiście nie zapomnij poinformować groomera przed pierwszą wizytą, że pies nie był jeszcze u fryzjera. Dzięki temu przygotuje on warunki do tego, żeby cała wizyta przebiegała komfortowo a odpowiednie podejście pozwoli ostudzić emocje w taki sposób, że wszyscy będziecie zadowoleni – pies, właściciel i psi fryzjer.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonuje psi fryzjer?

Profesjonalny psi fryzjer wykonuje cały szereg zabiegów, pozwalających zadbać o kompleksową higienę psa. Wśród nich najczęściej wymienia się:

 • kąpiel higieniczną wraz z suszeniem- ma ona na celu usunięcie brudu, martwego naskórka i pozostałych zanieczyszczeń z sierści,
 • strzyżenie psów – powinno odbywać się według wzorca FCI (wzorzec rasy psów, obowiązuje zwierzęta biorące udział w wystawach), wykonywane jest na życzenie klienta,
 • wyczesywanie – poprawia ukrwienie skóry, stymuluje wzrost włosa, eliminuje problem nadmiernego linienia, pomaga w usuwaniu martwego włosa
 • trymowanie psa – polega na ręcznym usuwaniu nadmiaru włosów u psa wraz z cebulką,
 • obcinanie pazurków – zbyt długie pazurki nie tylko utrudniają chodzenie, lecz mogą również sprawiać ból,
 • pielęgnacja łap – zabezpiecza poduszki łap przed działaniem czynników szkodliwych, odżywia je i zapobiega podrażnieniom,
 • pielęgnacja uszu czworonoga – czyszczenie uszu zapobiega rozwojowi stanów zapalnych,
 • czyszczenie oczu i pielęgnacja okolic oczu – zapobiega powstawaniu bolesnych odparzeń,
 • mycie zębów – zapobiega rozwojowi stanów zapalnych w jamie ustnej.

Jak często odwiedzać psiego fryzjera?

Częstotliwość odbywania wizyt w salonie groomerskim zależy od kilku czynników, w tym między innymi od długości włosa.

Psy ras: nowofundlandy, shih-tzu, yorki, maltańczyki, terriery, setery irlandzkie czy pudle powinny być odwiedzać groomera regularnie, co miesiąc. Groomerzy rekomendują taką częstotliwość wizyt psom z długim włosem oraz wystawowym (w ich przypadku bardzo istotna jest także stylizacja), natomiast psy z krótszą sierścią należy przyprowadzać do salonu co 2-3 miesiące.

Specjalista wykona podstawowe czynności higienizacyjne, a następnie przejdzie do strzyżenia i trymowania. Profesjonalna pielęgnacja jest bardzo istotna nie tylko w kontekście wyglądu, lecz również zdrowia. W długiej, zanieczyszczonej sierści gromadzą się drobnoustroje, które mogą być przyczyną infekcji.

Czy właściciel psa może być obecny w czasie przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych?

Wizyta w salonie groomerskim, zwłaszcza jeśli ma miejsce po raz pierwszy, jest dla psa niezwykle stresującym wydarzeniem. W czasie tak zwanej wizyty adaptacyjnej właściciel powinien towarzyszyć swojemu pupilowi – podobnie jak w trakcie trwania pierwszego, pełnego spotkania, obejmującego szereg zabiegów pielęgnacyjno-higienizacyjnych.

Profesjonalny psi fryzjer jest nie tylko stylistą, lecz również posiada wiedzę z zakresu psiej psychologii. Wie, jak się zachować, aby pies czuł się bezpiecznie, niemniej jednak obecność właściciela może ów poczucie bezpieczeństwa zwiększać.

Kiedy należy udać się do groomera? Przeciwwskazania do wizyty

Usługi groomerskie dopasowane są do potrzeb oraz rasy psa – przykładowo, rasy krótkowłose, takie jak chihuahua czy buldog francuski wymagają przede wszystkim wyczesywania, natomiast jamnik szorstkowłosy lub Cairn Terrier będą wymagały regularnego trymowania. Wizyty w salonie groomerskim mogą mieć charakter profilaktyczny. Wtedy najczęściej odbywają się przynajmniej raz na kwartał. Jednocześnie warto wymienić kilka przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak:

 • zmiany skórne, w tym hot-spot (ostre, ropne, sączące się zapalenie wywołane przez bakterie lub pasożyty),
 • świerzb – w przypadku tej choroby pies może wymagać regularnych kąpieli, które mogą być przeprowadzone w salonie groomerskim na polecenie weterynarza. Nie wszyscy groomerzy wykonują taką usługę, ze względu na fakt, iż świerzb przenosi się również na człowieka,
 • nużyca – charakterystyczne dla niej są zaczerwienienia, wyłysienia i grudki,
 • grzybica – w tym przypadku psi fryzjer może podjąć się zgolenia sierści zgodnie z zaleceniami weterynarza,
 • występowanie pcheł w sierści,
 • niektóre choroby serca,
 • padaczka,
 • w przypadku suczek – cieczka lub ciążą.

Niektóre przeciwwskazania do wizyty mają charakter względny (na przykład ciąża suczki), co oznacza, że groomer może przyjąć psa, jednak nie każdy specjalista podejmuje się wykonania całej palety usług pielęgnacyjno-higienizacyjnych.

Zanim przyjedziesz umów wizytę:
ul. Balicka 12A
+48 739 287 118
Pon - Pt: 15:00 - 18:00
https://royalpetspa.pl/wp-content/uploads/2019/08/line_dots.png
groomer-krakow-06
bt_bb_section_top_section_coverage_image